Program “Društvena integracija socijalno osjetljivih skupina”

Objavljeno: 10. 09. 2020 - 11:23
Program “Društvena integracija socijalno osjetljivih skupina”

Dana 1.rujna 2020. godine započele su aktivnosti trogodišnjeg programa "Društvena integracija socijalno osjetljivih skupina" koji je ujedno i nastavak projekta "Razvoj socijalnih usluga i društvena reintegracija" čije su aktivnosti završile 31.kolovoza 2020. godine. Program je namjenjen korisnicima iz socijalno ugroženih skupina s naglaskom na beskućnike ovisnike koji nisu klasični ovisnici već su uslijed konzumiranja sredstava ovisnosti izbačene iz roditeljskog doma te traže adekvatan program kroz koji bi riješili situaciju u kojoj su se našli. Nakon javljanja korisnika projektni tim kontaktira obitelj kako bi zajedno sudjelovali u pripremi člana obitelji za odlazak na program psihosocijalne rehabilitacije u San Patrignano. Program se provodi u partnerstvu sa Centrom za socijalnu skrb Split, a financiran je od Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike. Za sve informacije slobodno nas kontaktirajte svim radnim danima od 9 do 20 sati.

  Novosti - Sve