Oporavak i društvena integracija

Objavljeno: 18. 10. 2023 - 12:12
Oporavak i društvena integracija

Oporavak i društvena integracija

Cilj programa je oporavak i društvena integracija korisnika iz socijalno osjetljivih skupina s naglaskom na beskućnike ovisnike. Kroz aktivnosti programa u suradnji s partnerima osigurati ćemo im prihvat u Klinici Vrapče kako bi reducirali sopstitucijsku terapiju i ojačali te paraleno im osigurati psihosocijalnu podršku, motivacijske razgovore i pripremu za odlazak u terapijski centar San Patrignano. Po završetku oba procesa korisnike ćemo odvesti i osigurati im višegodišnji smještaj i oporavak u terapijskoj zajednici San Patrignano.

Nosioc programa je Udruga San Patrignano čiji izvoditelji provode motivacijske razgovore s korisnicima i pripremaju ih na ulazak u program oporavka u terapijsku zajednicu San Patrignano u Italiji. Razgovori se mogu provoditi putem Skype aplikacije dok su korisnici smješteni u Klinici Vrapče na programu reduciranja terapije, ali i u prostorijama udruge ako reduciranje terapije nije potrebno. Po završetku procesa programski tim određuje datum ulaska i organizira putovanje te odvodi korisnike u TZ San Patrignano u Italiji.

Partneri u provedbi su Hrvatski zavod za socijalni rad - Područni ured SplitKlinika za psihijatriju Vrapče - Odjel za dualne poremećaje koji prihvaća korisnike u program reduciranja terapije prije ulaska u TZ. Ova aktivnost može trajati i po nekoliko mjeseci, odnosno koliko je korisniku potrebno da bi se ukinula terapija. Istovremeno voditelji Odjela omogućuju korisnicima sudjelovanje u motivacijskim razgovorima s voditeljima Udruge San Patrignano putem aplikacije Skype.

Galerija fotografija

Oporavak i društvena integracija
Oporavak i društvena integracija
Oporavak i društvena integracija
Oporavak i društvena integracija
Oporavak i društvena integracija
Oporavak i društvena integracija
 
  Novosti - Sve