Splitsko-dalmatinska županija

Objavljeno: 04. 06. 2019 - 11:13
Splitsko-dalmatinska županija

Splitsko-dalmatinska županija sukladno svojim mogućnostima povremeno sufinancira projektne aktivnosti udruge. Djelatnici Upravnog odjela za zdravstvo i socijalnu skkrb aktivno su sudjelovali u provedbi projekta udruge "Umrežavanje sa lokalnim dionicima za unaprjeđenje i razvoj socijalnih usluga".

Zahvalne smo Udruzi San Patrignano što smo imale  priliku kroz nezaboravno, neposredno stečeno iskustvo,  upoznati cjelovitost pristupa Udruge problemu ovisnosti. Fascinira energija Udruge kako na preventivnom djelovanju tako još više na praćenju pojedinaca i njihovih obitelji kada problem ovisnosti dosegne kritičnu točku. Osim što pruža snažnu potporu osobama s problemom ovisnosti  na njihovom mukotrpnom hodu prema izmjeni životnih stavova, vraćanju vjere u istinske životne vrijednosti.

Udruga radi na  jačanju svakog pojedinca na način da se osposobi nositi sa neizbježnim životnim poteškoćama. Bez obzira na veliki broj korisnika i njihovu različitost odlično uspostavljenom organizacijom nađe se vremena i načina svakome pristupiti  na način koji s obzirom na njegovu osobnost obećava najoptimalnije rezultate. Činjenica da su mladi ljudi marginalizirani, odbačeni od društva, u jednoj takvo postavljenoj organizaciji spremni izgraditi i razvijati čitav jedan grad pri tom izgrđujući sebe psihički i fizički sve do trenutka kad su se, kao ojačane, izmijenjene osobe, spremne ponovo integrirati u društvo i biti njegovi ravnopravni članovi“.

Partneri - Sve