Međunarodna suradnja

San Patrignano vjeruje u vrijednost međunarodne suradnje i snažno se zalaže za suradnju s međunarodnim institucijama kao što su Ured Ujedinjenih naroda za droge i kriminal i Europska komisija, kao i mnogim mrežama nevladinih organizacija iz cijelog svijeta. Cilj je razmjena iskustava i poboljšanje znanja u područjima kao što su marginalizacija, ovisnost o drogama i upotreba droga, kako bi se identificirale i provele bolje politike vezane uz droge usmjerene na ljude.

• Član VNGOC - bečkog odbora nevladinih organizacija
  • Član Foruma civilnog društva Europske komisije o drogama
  • Od 1997. San Patrignano je nevladina organizacija koja ima poseban status savjetovanja pri Ekonomskom i socijalnom vijeću Ujedinjenih naroda (ECOSOC)
  • Član EFTC-a - Europske federacije terapijskih zajednica
  • Član odbora EURAD - Europska akcija protiv droga.
  • Član osnivačkog odbora WFAD - Svjetske federacije protiv droga
  • Osnivač i član WeFree - Međunarodne mreže organizacija mladih koje rade na prevenciji
  • Osnivač i član budućnosti DPF-a o politici lijekova
  • Osnivač i član Mreže oporavljenih korisnika RUN-a
  • Član koji ima podršku za ECAD
  • Član ITFSDP - Međunarodne radne skupine za stratešku politiku droga
  • Od 2006. godine San Patrignano je Fondacija socijalnih poduzetnika Schwab prepoznala kao izvanredno društveno poduzeće.
  • San Patrignano je izabran za člana Nacionalne stručne skupine za HIV
  Komuna - Sve