Mreža telefonskih linija Hrvatske psihološke komore i Hrvatskog psihološkog društva

Objavljeno: 30. 03. 2020 - 11:18
Mreža telefonskih linija Hrvatske psihološke komore i Hrvatskog psihološkog društva

Mreža telefonskih linija Hrvatske psihološke komore i Hrvatskog psihološkog društva

S obzirom na izvanredne okolnosti u Republici Hrvatskoj vezano za epidemiju bolesti COVID-19 kao i potres koji je pogodio područje Grada Zagreba i sjeverne županije, Hrvatska psihološka komora je u suradnji s Hrvatskim psihološkim društvom i županijskim društvima psihologa uspostavila Mrežu telefonskih linija HPK i HPD-a u Republici Hrvatskoj na kojima su 24 sata dostupni psiholozi radi pružanja psihološkog savjetovanja i terapijskih intervencija.Telefonske linije namijenjene su svim osobama kojima je potrebna pomoć i podrška u nošenju s epidemijom COVID-19 neovisno o činjenici jesu li oboljeli, ugroženi, nalaze li se u karanteni ili izolaciji ili postoje drugi razlozi radi kojih im je potrebna psihološka podrška.
 
Jednako tako, linije su dostupne i svim našim građanima koji su pogođeni razornim potresom na području Zagreba, odnosno svima koji su suočeni sa negativnim utjecajima izvanrednih okolnosti na njihovo psihološko zdravljeCilj mreže telefonskih linija za krizno psihološko savjetovanje je ublažavanje stresnih reakcija, panike i straha kod stanovništva u Republici Hrvatskoj, kao i psihičkih posljedica uzrokovanih životnim promjenama uzrokovane virusom i potresom.
 
U tu svrhu Hrvatska psihološka komora organizirala je psihologe volontere koji pružaju psihološku pomoć građanima putem telefonskih linija raspoređenih u svim županijama u Republici Hrvatskoj, od čega je ukupno 5 telefonskih linija namijenjeno za područje Grada Zagreba i Zagrebačke županije. 
 
Mreža je u funkciji od 23. ožujka 2020. tijekom 24 sata (25 telefonskih linija). 

Mreža telefonskih linija Hrvatske psihološke komore i Hrvatskog psihološkog društva
  Novosti - Sve